Щасливцеве гарячі джерела


Село Щасливцеве є гарне й тепле місце на березі Азовського моря, де степовий вітер доносить аромати трав, квітів, сивашською солі. Місцевий гарячий термальне джерело вабить до себе в будь-яку погоду. Досить одного разу зануритися, щоб наповнити тіло енергією і відчути свободу. Це ідеальне місце для заняття йогою, а цілющі грязі, сіль, ропа доповнюють атмосферу природного достатку.

Термальне джерело в селі Щасливцеве Генічеського району, Херсонської області або на Арабатській стрілці є натуральним джерелом для оздоровлення. Цінителі даних місць, стверджують, що вода джерела має схожий склад, що і води Баден Бадена!

Про гарячому джерелі дізналися випадково. Пошуки нафти в кінці 60-х років на Арабатській стрілці привели до відкриття гарячої 45 градусної мінеральної води в 10 км від Генічеська. Сьогодні тут діє генгорская водо-грязелікарня «Арабатська стрілка».
Після ретельного дослідження, стало відомо, що джерело являє собою величезне підземне озеро, яке розташоване під Арабатської стрілки.

 
Щороку сюди приїжджають туристи з єдиною метою – вилікуватися від хвороб. Бували випадки, коли приїжджали хворі на милицях, а через пару тижнів виїжджали здоровими.

Одним з плюсів термального джерела є відсутність оплати за його відвідування. Як облаштований джерело? З стирчить труби б’є з глибини 1600 метрів гаряча вода температурою 50-70 градусів. Температура води змінюється протягом доби. Труба оточена невеликим теплим озером, яке обгороджене бетонним парканом для захисту від вітру. На території відсутня охорона, оплата і будь-які обмеження. Таким чином, можна відвідати джерело в зручний час доби. Неподалік від джерела розташоване солоне озеро. Вона багата солями, блакитною глиною і лікувальними грязями.

 
З огляду на що всі ці дари природи і кримські визначні пам’ятки абсолютно безкоштовні, водо-, грязе- і глінолеченіе може дозволити собі будь-який турист, незалежно від розміру гаманця. Головне дотримуватися режиму процедур і не переборщувати, адже всьому є своя міра. Аналогічний курс оздоровлення доступний в Угорщині на озері Хевіс, вартістю від 500 до 1000 євро. Так чому ж тоді платити, коли практично поруч знаходиться такий скарб? Що стосується нічлігу, жителі селища Щасливцеве пропонують кімнати за 30 гривень на добу. Для урізання бюджету рекомендується організувати самостійне харчування.

 
Вода термального джерела здатна вилікувати від серцево-судинних захворювань, патологій нервової системи, захворювань опорно-рухового апарату, хронічних запальних жіночих хвороб, захворювань шлунково-кишкового тракту, ендокринних і обмінних порушень, а так само шкірних захворювань. При регулярному відвідуванні мінеральних ванн швидше загоюються рани.

Додаткова інформація


Загальна кількість джерел в даній місцевості – три. Це обумовлено наявністю множинних тріщин в земній корі. Саме вони визначають температуру води. Найпопулярніший і облаштоване джерело розташований в селі Щасливцеве. Поруч можна знайти ще два джерела: старий в Генгоркі і не облаштований термальне джерело за стрілецькою поселенням.

Для всіх джерел характерний різний склад води. Стрілецький джерело – газована вода з йодо-бромистим складом. Земля в околицях забарвлюється в червоний колір. У Щасливцеве є абсолютно інший склад води. Вона негазована.

Опис маршруту


Адреса розташування «Гарячого джерела»: Генічеськ, с. Щасливцеве, вул. Набережна (поруч з ДОТ «Дніпро», на території недобудованого санаторію).

Якщо ви не знаєте як доїхати до Арабатської Стрілки. В цьому напрямку йдуть автобуси з кінцевим пунктом Стрілецьке. Автобуси від’їжджають з Києва та Миколаєва. У разі поїздки на поїзді, найрозумніше вийти в Новоолексіївці, і їхати далі на автобусі або на попутках. Маршрут місцевого автобуса: з Новоолексіївка в Стрілецьке, через Щасливцеве.

 
Маршрут на індивідуальному автотранспорті: по головній дорозі зі сторони Каховки, після села виїжджаємо на трасу Джанкой – Мелітополь. Далі необхідно повернути ліворуч, на очах у поста ДПС. Далі по трасі можна помітити покажчик направо на Генічеськ.

Для того щоб об’їхати пост, необхідно в Новоолексіївці повернути ліворуч, відразу за переїздом. Ця дорога коротше, не дивлячись на її жахливий стан. По дорозі ви проїдете ж / д вокзал і вийдіть на той самий перехрестя. Далі необхідно перетнути завантажену трасу на Генічеськ прямо.

Тепер можна не переживати з приводу дороги. Вона всього одна і веде до міста. Після заправок, один шлях вкаже до центру, в сторону базару, другий праворуч на Арабатську Стрілку. Звідси можна милуватися красотами степу. Неповторний краєвид відкривається на мосту через протоку, що з’єднує прісне море з солоним озером. З лівого боку знаходиться Азовське море, з правого боку – озеро Сиваш. Необхідно їхати прямо по асфальтованій дорозі, поки не проїдете Генгоркі, далі село Щасливцеве. В кінці села

0 / 5. 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *