Термальні води України

Термальні води – це унікальні природні підземні джерела з температурою, яка перевищує 20 градусів.


Зміст

1. Багатства термальних вод

2. Місцями для туристів з Термальними водами

3. Термальні води потужний інструмент впливу на людське тіло, який використовували з найдавніших часів.

Незважаючи на велику чисельність розроблених свердловин, кожна з них виняткова та неповторна. Рівень сучасної техніки дозволяє коригувати фізико-хімічні властивоті вод, тому дві рідини з однаковими базовими показниками будуть мати різні характеристики. Термальні води є найбільш універсальними, дієвими та м’якими за своїм впливом ліками з усіх відомих людству.

Дослідники дійшли до спільної думки, що термальні води за віком прирівнюються до нашої Планети і є її невід’ємною частиною. В силу походження чи завдки своєму складу переоцінити можливості гідротерапії неможливо: в разі ретельно прорахованого підходу, систематичного застосування та постійного лікарського контролю (адже зміна стану вимагає корекції лікувальної програми) відступають найстрашніші хвороби.

Несприятлива екологічна ситуація, хронічна напруга та стреси є постійними супутниками людей XXI сторіччя – один курс санаторного оздоровлення на рік здатен відновити захисні бар’єри стомленого організму.

Термальні води України (водолікування) є звичним способом відновлення після тяжких тренувань та виступів у закордонних спортсменів: на превеликий жаль, така практика в нашій країні лише починає впроваджуватися.

Термальні води мають величезний зцілюючий потенціал, який дещо затьмарює їх профілактичні ресурси.

Багатства термальних вод

термальні води

Налічується біля п’яти сотень мінеральних джерел, правда термальні води України складають менше число (до речі, деякі й досі не розроблені).

Яскравою перлиною є термальні води Закарпаття та Херсонщини, що ваблять відпочиваючих з усіх куточків Землі.

Місцями для туристів з Термальними водами:

  • Комплекс «Жайворонок» в Берегово, найбільш показаний для осіб з розладами серцево-судинної, опорно-рухової та нервової системи та термальні води Закарпаття в Велятино, яке до «берегівського» списку показань додає вплив на дихальні шляхи;
  • Термальні води Гопри, що в місті Гола Пристань Херсонської області, здатне заспокоїти ревматичні болі, впливає на органи опори та руху, а «Гарячий ключ» Облої, що неподалік, вразить йодонасиченими гейзерами, температура в яких підтримується на одному рівні в будь-яку пору року;
  • «Боржава» і село Довге Іршавського району гостинно запрошує тих, хто страждає хворобами шлунково-кишкового тракту, нирок, серця та судин;
  • Містечко Хмільник, що на Вінниччині, славиться корисними радоновими купальнями;
  • Термальні води Закарпаття це розташований в казковому Хустському районі багатопрофільний Шаян, схожий на Боржомський заповідник у Грузії, та селище Солотвино, небезпідставно порівнюване з Йорданським Мертвим морем;
  • Під час перебування в бальнеологічному та водолікувальному закладі у Східниці Львівсьої області ви відчуєте себе в Швейцарії з притаманними їй пасторальними краєвидами.
  • Не менш животворними та привабливими є термальні води здравниці «Теплиця» в місті Виноградів, «Золота Гора» – поселення Барвінок під Ужгородом та «Деренівська купіль» – Нижнє Солотвино.
смарагдовий басейн косино

Термальні води потужний інструмент впливу на людське тіло, який використовували з найдавніших часів.

Хоча приклади недбалого ставлення також відомі: легендарний імператор Карл IV відкрив термальні води в Чехії, які по причині перенасичення організму найпалкіших прихильників часто викликали розлади в роботі шлунку та неприємні зміни шкірного покриву. Щоправда, досягти таких станів складно: знадобиться багатодобове перебування в купальнях.

Гіпергідратація і неконтрольоване вживання вод перерветься медперсоналом курортів або зупиниться інстинктом самозбереження, що значно розвинувся з часів XIV сторіччя, на яке припало більшість славетних відкриттів.

До речі, термальні води Закарпаття та зведені біля них готелі, спа-курорти, відпочинкові бази не мають права функціонувати без висококваліфікованого медичного працівника, тоді як для профілакторіїв передбачений розширений штат лікарів та медсестер.

Парацельс говорив: все є отрутою і водночас ліками, тим чи іншим річ робить виключно дозування. Навряд чи термальні води України здатні вас отруїти, а от стати надійним імуностимулятором вони безперечно зможуть!

 


 

Цікаві статті

5 / 5. 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *